Katarzyna Solecka-Kwiatkowska

Radca Prawny przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Warszawie

Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego oraz podyplomowych studiów Polskiego i Europejskiego Prawa Spółek w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. W 2013 r., po odbyciu aplikacji radcowskiej w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Warszawie i złożeniu egzaminu radcowskiego, została wpisana na listę radców prawnych.
Prawnik z wieloletnim i wszechstronnym doświadczeniem zawodowym na samodzielnych stanowiskach dedykowanych obsłudze prawnej podmiotów – zarówno z sektora prywatnego, jak i organów administracji publicznej. Doradzała przedsiębiorcom z branży energetycznej, handlowej, naukowej, TSL oraz IT.
Główne obszary specjalizacji: prawo gospodarcze, prawo cywilne, prawo pracy, prawo administracyjne oraz prawo własności intelektualnej.
Posiada 3-letnie doświadczenie zawodowe na stanowisku kierownika komórki prawnej w jednostce budżetowej Ministerstwa Cyfryzacji, realizującej projekty informatyczne strategiczne dla informatyzacji Państwa. W ramach obsługi prawnej organów administracji publicznej brała również udział w procesach legislacyjnych licznych projektów aktów prawnych.
Obecnie jest radcą prawnym w Jednostce Wojskowej nr 2420 w Warszawie, zapewniając kompleksową obsługę prawną we wszystkich aspektach funkcjonowania jednostki, w szczególności w zakresie zagadnień z obszaru prawa pracy.

Radca prawny z biznesowym podejściem do rozwiązywania problemów prawnych.
Włada językiem angielskim, z uwzględnieniem terminologii prawniczej (uzyskane certyfikaty: Certyfikat LCCI – Londyńskiej Izby Przemysłowo – Handlowej oraz certyfikat Szkoły Języka Angielskiego dla Prawników – Sawicki LLB).